Al dente
 


Al dente

Al dente, je způsob přípravy těstovin pro všechny milovníky italské kuchyně. Můžete si je dát pokaždé, když máte chuť na něco mimořádně dobrého rychlého na zub. Al dente, je výraz z italštiny a znamená to jednoduše "na zkus". Protože s našimi tipy pro labužníky teprve začínáme, rozhodli jsme se začít uplně od základů; mezi ně návod jak uvařit těstoviny Al dente rozhodně patří.

Jak na to?

Těstoviny vaříme tak, aby změkly, nerozvařily se a zůstaly uvnitř tvrdé - na zkus. Váš zub nejlépe pozná, když je jídlo akorát. Vaříme jen krátce. Vodu osolíme a  přivedeme k varu, voda nám bublá, vložíme čerstvé těstoviny Pasta Fidli. Vaříme 2-3 minuty.

Čím delší dobu těstoviny vaříme, tím vyšší je i jejich glykemický index (GI).Čím vyšší GI, tím více se po potravinách tloustne.  Potraviny s nízkým glykemickým indexem jsou vhodné pro diabetiky a zároveň i při redukční dietě.

Jak poznáme, že jsou těstoviny skutečně al dente? Při zkoušce kousnutím do těstoviny se na těstovině objeví bílá tečka, (pokud zkoušíme těstoviny útlých tvarů), při zkoušce širších typů těstovin se objeví bílá čárka.

Proč jíst Al dente?

Je to originální způsob přípravy podle italské kuchyně. Je to chutné a zároveň zdravé.

Přejeme Vám Dobrou chuť!


 

 

 
Těstoviny Pasta Fidli

CHCETE VĚDĚT, CO NOVÉHO NABÍZÍME?
Zadejte email, na který můžeme informace pravidelně zasílat.


 

PŘEHLED SORTIMENTU A CENÍK

ceník pro spotřebitele