Cassarecce Pasta Fidli s mělnickým chřestem
 Cassarecce Pasta Fidli s chřestem z Hostína
 
Bílý chřest nejprve oloupeme, odřízneme spodní dřevnaté kousky, pokud jsou (u mladého chřestu být nemusí) a zblanšírujeme ho ve várce připravené z vody, soli, cukru a vinného octa. 
 
Zblanšírovaný chřest prodce zchladíme - přendáme do studené vody s ledem, aby se zachovala jeho barva a křupavost.
 
Na olivovém oleji orestujeme šalotku, přidáme oříšek změklého másla a pokrájený chřest, prohodíme, osolíme, mírně opepříme čerstvě mletým černým pepřem, zalijeme suchým bílým vínem, rychle provaříme, odstavíme a přidáme ještě jeden oříšek másla, aby nám vytvořil krásně hladkou šťávu. Přidáme uvařené těstoviny Pasta Fidli a nasekanou plocholistou petržel (dá se použít i řeřicha), prohodíme a servírujeme na hluboký talíř. Ozdobíme na hoblinky nastrouhaným parmazánem.
 
 
100g chřestu
160g těstovin Pasta Fidli
1 menší šalotka
5cl suchého bílého vína
50g másla
20g parmazánu
sůl, pepř, plochá petrželka
na várku
1l vody
5cl vinného octa
10g soli
20g cukru

Doba přípravy:  10 min.
Doba vaření:      10 min.
Obtížnost:          snadné
Zdraví:                vegetariánský, labužnický recept
 


recept pro Pasta Fidli připravil: Marek Neuman,  šéfkuchař restaurace Potrefená Husa Albertov, Bohnice a Na Verandách, chřest dodal: Český Chřest foto: Pasta Fidli 2015

 

  
Přinášíme Vám recepty od vynikajících šéfkuchařů, z nejlepších pražských restaurací,
kam dodáváme čerstvé těstoviny Pasta Fidli. Začátkem chřestové sezóny jsme požádali šéfkuchaře z Potrefené Husy na Albertově pana Marka Neumana o recept z čerstvého chřestu. Výsledkem je vynikající trojkombinace: Pasta Fidli, Český Chřest z Hostína a šékuchař Marek Neuman. Pochutnejte si, a připravte si mimořádný labužnický zážitek i u Vás doma. Děkujeme Vám, restauracím Potrefená Husa i Českému Chřestu, za pomoc občanskému sdružení Náruč a těstovin Pasta Fidli.

 

 

Těstoviny Pasta Fidli

CHCETE VĚDĚT, CO NOVÉHO NABÍZÍME?
Zadejte email, na který můžeme informace pravidelně zasílat.


 

PŘEHLED SORTIMENTU A CENÍK

ceník pro spotřebitele