Špagety Pasta Fidli s krevetami na bílém víně s ořechovým pestem
 

Doba přípravy:  10 min.
Doba vaření:      10 min.
Obtížnost:          snadné
Zdraví:                labužnický recept


 


 

 
 
 
"Ahoj všichni,
jmenuji se Matteo L’Altrelli a jsem šéfkuchařem restaurace VINOdiVINO. Dnes bych vám chtěl představit jídlo, které kombinuje krevetu se sýrem. Vím, že stále existují lidé, kteří nedůvěřují kombinaci těchto dvou produktů, ale doufám, že realizací tohoto pokrmu se mi podaří změnit jejich názor."

Začneme přípravou pesta s vlašskými ořechy, kdy za použití mixéru umixujeme ořechy s trochou strouhaného parmezánu, bazalkou a olivovým olejem. Poté necháme v kastrolu rozpustit sýr Taleggio s trochou másla a smetany, abychom podpořili  jeho delikátní chuť. Špagety ponoříme do vroucí osolené vody. 

V jiné pánvi, osmažíme dva stroužky česneku a současně přidáme pouze hlavy krevet, čímž obohatíme jejich chuť. Deglazujeme (zakapeme - podlijeme) krevety suchým Martini, které se perfektně hodí k chuti měkýšů a necháme jej odpařit. Dochutíme trochou vývaru a v tuto chvíli přidáme také oloupané, pokrájené krevety. 
Scedíme špagety a vmícháme je do vzniklé omáčky. Pokud by se nám špagety zdály poněkud sušší, pomůžeme si přidáním další trošky vývaru. Mezitím si na servírovací talíř připravíme sýr Taleggio. Vypneme oheň pod pánví a na špagety přidáme ořechové pesto, společně promícháme a nyní nezbývá, než naservírovat na připravené Tallegio. 

Tento lahodný pokrm můžete najít v restauraci VINOdiVINO. Dobrou chuť !!!

 


Pro přípravu receptu potřebujeme:


čerstvé špagety chitarra Pasta Fidli
vlašské ořechy
krevety
suché Martini
bazalku
parmazán
česnek
olej
sýr Taleggio
máslo
smetanu

 


recept pro Pasta Fidli připravil: Matteo L´Altrelli,  šéfkuchař restaurace Vino di Vino foto: Pasta Fidli 2015


 

 

 

 

 
Těstoviny Pasta Fidli

CHCETE VĚDĚT, CO NOVÉHO NABÍZÍME?
Zadejte email, na který můžeme informace pravidelně zasílat.


 

PŘEHLED SORTIMENTU A CENÍK

ceník pro spotřebitele